Umělecká svatební fotografie

Svou vášeň pro historické portréty promítám také do svatební fotografie. Na svatbách vyhledávám staré půdy, obyčejná okna a denní světlo, které mají svou neopakovatelnou atmosféru. Ideální lokalitou bývají i hrady, zámky a zříceniny. Někdy postačí i zámecká zeď nebo schodiště.

Jak se tvoří umělecký svatební portrét?

Možností je hned několik. Většinou je reálné vytvořit takovou fotografii v rámci celodenního svatebního focení. V kratším časovém úseku bychom na to nenašly bohužel dostatek času. Proto tuto možnost nabízím pouze nevěstám, které si vyberou nejlépe 12h fotografování. V rámci předsvatební schůzky probereme možnost tvorby fineart portrétu. Nejlepší je pro mne znát lokalitu a především časové možnosti nevěsty a ženicha. Ideální místo na focení se dá najít v místě svatby, někdy je ale také dobrá varianta popojet někam dál.

Tvorba portrétu samozřejmě nevylučuje klasické svatební focení jako jsou důležité okamžiky, přirozené momentky a skupinové fotky.

Pokud se nechcete v den svatby stresovat, zda portrét stihneme či nikoliv, je tu možnost samotného fotografování mimo svatební den.

Svatební malovaný obraz?

I svatební umělecké portréty vznikají stejným způsobem jako mé fineart portréty na míru. To znamená, že portrét spíše připomíná malbu než běžnou fotografii. To dává vašim svatebním fotkám naprosto unikátní rozměr, který žádní svatební fotografové nenabízí. Samotná retuš fyzickým malováním štětcem totiž zabere několik hodin práce, někdy i desítky. Výsledek je ale portrét nevěsty samotné či s ženichem, originál malba, která bude zdobit váš dům na věky.

 

Share:
Copyright - Zuzana Fajmonová 2020